Apie kompiuterį ir ne tik

 

Prieš Jus – mokomasis leidinys, išleistas vykdant projektą „Bibliotekos pažangai“, įgyvendinamą tarptautiniu trišaliu susitarimu tarp Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Šio projekto tikslas – stiprinant ir naudojant viešųjų bibliotekų pajėgumą pasiekti, kad Lietuvos gyventojai žymiai geriau naudotųsi informacinių technologijų galimybėmis naudingai informacijai gauti ir bendrauti.

Tai antrasis, tuo pačiu pavadinimu išleistas leidinys, kuris skirtas bibliotekų lankytojams, norintiems išmokti dirbti kompiuteriu. Šis leidinys moko naudotis kompiuteriais, kuriuose įdiegta lituanizuota operacinė sistema Windows 7, lituanizuota tekstų redagavimo programa Microsoft Word 2010, interneto naršyklė Internet Explorer9 ir elektroninio pašto sistema Gmail.

Mokomąją medžiagą sudaro keturi skyriai, kurie suskirstyti į poskyrius:

1. Kompiuteris

Apžvelgiamos kompiuterių rūšys, pagrindinės jų sudedamosios dalys, dalių paskirtis. Pristatomi kompiuterio įvesties ir išvesties įrenginiai. Taip pat šiame skyriuje susipažinsite su kompiuterinėmis laikmenomis, sužinosite daug kitos naudingos informacijos, reikalingos perkant kompiuterį.

2. Kompiuterio operacinė sistema

Pristatoma kompiuterio operacinė sistema Windows 7, apžvelgiamos pagrindinės darbalaukio dalys ir jų funkcijos, rinkmenų ir aplankų tvarkymas, taikomosios programos. Trumpai pristatomas programų paketas Microsoft Office 2010. Atskiras poskyris skirtas saugiam darbui su kompiuteriu.

3. Darbas su tekstų redagavimo programa Microsoft Word 2010

Tiems, kas nori išmokti surinkti tekstą, jį redaguoti, įterpti paveikslėlius ar lenteles pristatoma tekstų redagavimo programa Microsoft Word 2010, pagrindinės programos lango dalys ir vartotojo sąsaja. Skyrius gausiai iliustruotas paveikslėliais, kurie padės suprasti skaitomą tekstą, o aprašymai kaip ir ką daryti padės viską išbandyti praktiškai.

4. Internetas ir elektroninis paštas

Pristatoma interneto naršyklė Internet Explorer 9 ir elektroninio pašto sistema Gmail. Susipažinę su šio skyriaus medžiaga mokėsite ieškoti informacijos internete, susikurti elektroninio pašto dėžutę, rašyti ir siųsti laiškus.

Skyriaus pabaigoje pateikta svarbi informacija apie saugų darbą internete.

Mokytis naudojantis šia knyga rekomenduojame nuosekliai skaitant šios knygos skyrius, nes temų eilės tvarka pritaikyta mokytis dirbti kompiuteriu nuo pat pradžių. Daugelyje skyrių yra aprašymai žingsnis po žingsnio, kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą ar darbą, todėl mokantis rekomenduojame ne tik skaityti knygą, bet ir tuo pačiu metu viską išmėginti praktiškai. Leidinyje yra daug iliustracijų, kurios padės atlikti nurodytus veiksmus ir geriau perprasti aptariamas temas.

Prisijaukinkime kompiuterį